2% dane aj pre Národné centrum robotiky

mar 22, 2016 | | Sticky post

IMG_7803Národné centrum robotiky je jedným zo subjektov, ktorý môže prijať 2% daní. V prípade, že sa Vám naše aktivity páčia a chceli by ste nás podporiť, nižšie môžete nájsť postup ako to spraviť, keď si budete podávať daňové priznanie sami. Ak Vám ho bude robiť zamestnávateľ, žiadajte od neho potvrdenie o zaplatení dane z príjmov. Na základe tohto potvrdenia vyplňte nižšie priložené Vyhlásenie, ktoré je potom potrebné zaniesť na príslušný daňový úrad.

Postup pre daňovníka, ktorý si vypĺňa daňové priznanie samostatne:
1. Vypočítajte si:
a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2015 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2015 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2015 dobrovoľnícky pracovali.
2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť v prospech Národného centra robotiky sú:
IČO/SID: 42365040
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: Národné centrum robotiky
Ulica: Ilkovičova
Súpisné/orientačné číslo: 2961/3
PSČ: 81219
Obec: Bratislava
3. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.

Stiahni Vyhlásenie

Ďakujeme!

 

Posted in: Aktuality